mai 27, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised

Soodsad 5-eurosed noortepiletid Tallinna Kammerorkestri kontserdile

Sisuturundus ja linkide ehitamine

Tallinna Kammerorkester koos Muusikalinnaga Tallinn julgustavad noori külastama klassikakontserte ning pakuvad valitud kontsertidele 16-26-aastastele Tallinna õpilastele ja üliõpilastele 5-euroseid noortepileteid.

Kontsert koos elava muusika ja kavaraamatuga pakub uusi teadmisi kultuurist, muusikast ja sellega seotud ajaloosündmustest. Kontserdilt võib leida inspiratsiooni järgmise essee, uurimustöö või lõputöö kirjutamiseks. Filmitegijate eeskujul võib klassikakontserdil käies avastada ka uut muusikat järgmisteks filmi- ja videoprojektideks. Ka spordisõpradel tasub klassikat uue pilguga vadata, sest kuulus NBA helisignaal on sisse mängitud oreliga.

Tallinna Kammerorkester meelitab aprillis noori soodushinnaga kahele kontserdile

4. aprillil kell 19 saab kuulda Mustpeade majas „Pöörane Bach. Oreliõhtu“ kontserdil Bachi orelimuusikat. Solistina esineb Kadri Toomoja – vabakutseline organist, kes praegu õpib Helsingis Sibeliuse Akadeemias oreli eriala. Temaga koos on laval Tallinna Kammerorkester.

Tallinnas korraldatakse orelikontserte regulaarselt ning võime olla uhked oma suurepäraste ajalooliste orelite üle, kuid enamasti ei ole neil kontsertidel orelil mängijat publikule näha. Seekord on orelisolist aga publiku ees, sest kasutusele võetakse Mustpeade maja virtuaalorel Mixtuur, millel on erinevate maailma orelite sämplid, mida vastavalt repertuaarile vahetatakse.

Kontserdil on kavas valik Johann Sebastian Bachi sooloteoseid orelile, samuti Bachi klavessiinikontserdid, kus seekord on soolopilliks orel. Lisaks esitavad Tallinna Kammerorkestri solistid särava Bachi Brandenburgi kontserdi nr 3.

Õhtu solist Kadri Toomoja kirjeldab kontserdil esitatavat Bachi muusikat järgmiselt: „Bachi heliteoste täiuslikku struktuuri võiks võrrelda katedraalidega, kus ta peamiselt tegutses – lisaks perfektsele sümmeetriale peitub neis rohkelt leidlikult peidetud märke, retoorikat ja numbrimaagiat. Selle kõige juures ei kaota muusika oma ilus ja väljendusrikkuses, vastupidi, see hoopis võimendab seda. Samuti seab Bachi meisterlik muusika interpreedile kõrged nõudmised ja suured väljakutsed.”

21. aprill kell 17 esineb Mustpeade majas tunnustatud noortest muusikutest koosnev keelpillikvartett M4GNET, kuhu kuuluvad Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart Kuusma (vioola) ja Siluan Hirvoja (tšello).

Erisündmusena toimub sel kontserdil eesti helilooja, rahvusvaheliselt ühe aktiivsema ja laiema haardega eesti jazzmuusiku Kristjan Randalu uue teose „QR-tet“ esiettekanne. Randalu on hinnatud nii jazz- kui ka klassikalise muusika heliloojana. M4GNET esitab sel kontserdil lisaks ka maailmaklassikat – Schumanni ja Brahmsi keelpillikvartette.

M4GNET tuli kokku 2020. aasta sügisel. Kvarteti liikmed on erinevates koosseisudes ühiselt mänginud pea kümme aastat, aga otsustava impulsi andis Eesti Kultuurkapitali kammeransamblite residentuuriprogramm, mille esimesse kaheaastasesse programmi valiti osalema just neid. Ansambli mõlemad viiuldajad mängivad haruldastel keelpillidel, mille on interpreetide kasutusse andnud Eesti Pillifond. Juunis 2021 võitis ansambel esimese preemia Poolas (Krakówis) korraldatud rahvusvahelisel kammermuusika konkursil KraCamera 2021. M4GNET on valitud osalema rahvusvahelisse keelpillikvartettide võrgustikku Le Dimore del Quartetto. Kvarteti liikmed Robert Traksmann, Mart Kuusma ja Siluan Hirvoja mängivad Tallinna Kammerorkestris.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste poolt, on kolmekümne aasta jooksul kujunenud Eesti üheks esinduskollektiiviks. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Tallinna Kammerorkester annab kontserte ajaloolises Mustpeade majas, kontserdisaalides üle Eesti ja välismaal.

Piletid leiad Tallinna Kammerorkestri kodulehelt.

Allikas: Corpore via Buller Meedia | Pilt: Veljo Poom via Corpore