juuni 15, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Trending

Värvilised läätsed: 5 asja, mida tasub teada

Värvilised läätsed on saadaval nii nägemise korrektsiooniga kui ka ilma.

Värvilised läätsed aitavad teada saada, kuidas näed välja teist värvi silmadega. Kui sa pole aga varem läätsesid kandnud, tasub teada esmalt järgmisi asju.

Värvilised läätsed on erineva kandmisajaga

Nii nagu tavalised, nägemist korrigeerivad läätsed, on ka värvilised läätsed saadaval üldiselt ühepäevase ja kuuajalisena. Tähtis on meeles pidada, et seda kandmisaega ei tohi silmade tervise huvides ületada.

Ühepäevased läätsed visatakse päeva lõpus ära ning järgmisel kandmispäeval pannakse silma uued ja puhtad läätsed. Kahenädalased, kuuajalised ning pikema kandmisajaga läätsed tuleb aga päeva lõpus silmast välja võtmise järel puhastada ning asetada ööseks läätsekonteinerisse.

Värvilised läätsed võivad olla nulltugevusega, miinuse või plussiga

Värvilisi läätsesid on olemas nii nägemise korrektsiooniga kui ka ilma korrektsioonita. Ehk neid saavad kanda ka kõik need, kes soovivad üksnes silmavärvi muutvat efekti.

Ära unusta hügieenireegleid!

Kõiki läätsesid, ka värvilisi, tuleb kasutada vastavalt juhistele ning järgida hügieenireegleid. Kahenädalased, kuuajalised ning pikema kandmisajaga läätsed tuleb iga kord pärast silmast eemaldamist läätsevedelikuga puhastada ja loputada. 

Iga kord, kui võtad läätsed konteinerist välja, puhasta konteineri sisu ja lase sellel korralikult kuivada. Pea meeles, et läätsekonteiner tuleb välja vahetada vähemalt kord kuus ning iga kord enne uute läätsede kasutuselevõttu.

Pidevaks kandmiseks leia võimalikult silmasõbralikud läätsed

Värvilised läätsed on populaarne valik näiteks stiilipeole või fotosessioonile. Kui soovid aga silmavärvi muutvaid läätsesid pidevalt kanda, tasub jälgida, et need oleks võimalikult hea hapniku läbilaskvuse, niisutuse ja teiste silmade tervise ja kandmismugavuse vaatest oluliste omadustega.

Kui soovid värvilisi läätsesid kanda pidevalt, soovitame esmalt konsulteerida optometristiga, isegi siis, kui sul on nägemine korras. 

Lõpptulemus sõltub kandja oma silmavärvist

Värvilisi läätsesid on saadaval väga paljudes toonides ning toonid võivad olla erineva intensiivsusega. Alati ei ole lõpptulemus päris selline nagu tootefotol, kuna olenevalt tootest võib kandja oma silmavärv jääda mõnevõrra läbi paistma. Kõige keerulisem on muutus tumedast heledaks, kuid on olemas värvilisi läätsesid, mis saavad ka sellega hakkama.

Kui sul on läätsede kandmise osas kahtlusi või küsimusi, pöördu oma optometristi või silmaarsti poole. Tema aitab sul leida sobivad läätsed, hooldusvahendid ja muu juurdekuuluva. 

Allikas: Optimeeri via Buller Meedia | Pilt: Optimeeri