juuli 13, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Kino

HÕFFi filmiklubi hooaja lõpetab markii de Sade

Kino ja sisuturundus ning linkide ehitamine

Ühiskond üritab vaikima sundida hullumajja pistetud kurikuulsat kirjameest.

Selleks saadetakse Charentoni vaimuhaiglasse, kus markii de Sade kinni istub, karmikäeline psühhiaater. Puhkeb lahing õiguse eest vabalt kirjasõna levitada.

USA režissöör Philip Kaufman segab oma 2000. aastal valminud filmis „Markii de Sade´i mängud” tegelikkust väljamõeldisega ja tulemuseks on šokeeriv draama ajaloo ühest kõige vastuolulisemast kirjanikust, keda kehastab oma rolli eest ka Oscarile esitatud Geoffrey Rush.

Neljapäeval, 30. mail kell 18 Haapsalu kultuurikeskuses ekraanile jõudvat filmi, mis lõpetab HÕFFi filmiklubi hooaja, esitleb „Elu ja armastuse” režissöör Helen Takkin.

„See film paelub mind väga, sest tegeleb moraaliküsimuste uurimisega läbi tsensuuri prisma: mis on ühiskondlikult aktsepteeritud ja mis mitte ning kellel on õigus selle üle otsustada,” kirjutab ta teosele saateks.

Kord kuus Haapsalus koos käiva HÕFFi filmiklubi eesmärk on žanrifilmi kui kunsti populariseerimine.

Ekraanile jõuavad linateosed, mille on välja valinud Eesti filmitegijad.

Klubiga ühinemine on tasuta – selleks on vaja täita ankeet, mille leiab ürituselt või Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali koduleheküljelt.

HÕFFi filmiklubi korraldavad MTÜ HÕFF ja MTÜ PÖFF, kaaskorraldaja on Haapsalu kultuurikeskus. Filmiklubi tegevust toetavad Läänemaa kohaliku omaalgatuse programm ja Haapsalu linn.

Lisainfot filmiklubi tegemiste kohta leiad HÕff kodukalt

Allikas: MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival via Buller Meedia | Pilt: MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival prssiteade