juuni 15, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Kino

Peeter Rebase “Tulilind” jõudis kinodesse üle kogu Jaapani

Kultuuri uudised - Tulilind

Ligi kolm aastat pärast esilinastust jõudis Peeter Rebase mängufilm “Tulilind” (“Firebird”) riigi suuruselt teise keti SMT Cinemas kinolinadele üle kogu Jaapani. 

“Rohkem kui kaks aastat pärast esilinastust olime mõttes filmi laiemale kinolevikule juba joont alla tõmbamas, ent just siis tekkis Jaapanis värske ja ootamatult suur huvi see keelatud armastuslugu kinodesse tuua,” ei varja Peeter Rebane oma positiivset üllatust Jaapanis osaks saanud vastuvõtu üle. 

“Meie “turnee” on väga põnev ja kõik meie osalusel toimuvad linastused, ka eile keskpäeval toimunud seanss on juba päevi enne välja müüdud. Erakordselt soe ja siira sügava huviga vastuvõtt,” on Rebane liigutatud ning lisas, et esilinastused, kus filmi tegijatega ka kohtuda saab, toimuvad viies linnas üle Jaapani. “Kogu korraldus on muljetavaldav, meedia ja avalikkuse huvi uskumatult suur ja tänu sellele ka kogu nädala kava erakordselt sündmusterohke,” lisas Rebane.

Jaapanlased on Rebase sõnul üllatavalt hästi kursis Eestiski toimuvaga. “Väga palju uuritakse meil hiljuti jõustunud abieluvõrdsuse seaduse kohta, kuna samasooliste abielu seadustamine on Jaapanis praegu menetlemisel, mistõttu pakub film kohalikus ühiskonnas veelgi rohkem kõneainet,” vahendab Rebane muljeid.

Jaapanis on kohal ka peaosatäitjad Tom Prior Suurbritanniast ja Oleg Zagorodnii Ukrainast, kes sai esilinastuste jaoks eriloa Ukrainast kohale lennata. “See oli väga südamlik hetk, sest me ei olnud Olegiga kohtunud sõja algusest alates,” rääkis Rebane.

Filmi üks peaosatäitjatest Tom Prior on jaapanlaste vastuvõtust hämmingus. “Siin kogetud viisakus ja respekt filmitegijate vastu on lihtsalt erakordne, Ka autogrammiküttide horde ei ole ma kunagi varem sellises mahus kogenud,” olid Tom Prior muljed esilinastuselt. 

Nelja päeva vältel on Rebast ja tema tiimiliikmeid ootamas pea 30 intervjuud ja kümmekond pildistamist erinevatele Jaapani meediakanalitele, muuhulgas Vogue, Esquire ning kolm suurimat kohalikku päevalehte. Lisaks eelnevale korraldatakse koostöös Eesti saatkonnaga Tokyos vastuvõtt, et tutvustada filmi kõigile huvilistele. 

“Tulilind” on Eesti režissööri poolt loodud tõsielusündmustel põhinev film, mis leiab aset 70. aastatel Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis. Reamees Sergei loeb kannatamatult demobilisatsioonini jäänud päevi, kui ta elu pöörab pahupidi lennuväkke saabunud kartmatu hävituslendur Roman. Uudishimust ajendatult kompavad Sergei ja Roman omavahelise sõpruse piire kui nende ja baasiülema sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei on sunnitud silmitsi seisma oma minevikuga, Romani karjäär satub ohtu ning Luisa püüab kõige kiuste oma perekonda koos hoida. KGB uurimise alla sattudes riskivad nad oma elude ja vabadusega.

elle eest.

Allikas: KPNS via Buller Meedia | Pilt: KPMS