aprill 20, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Muusika

Jazzkaar toob kevadisele džässipeole staarid ja uued artistid

jazz muusika sisuturundus

35. juubelit tähistav muusikafestival Jazzkaar toob aprillis kuulajate ette mitmed Euroopa ja Ameerika tähed ning kohalikud uued artistid.

Euroopa ja Ameerika džässitähed esindavad tänase džässi värskeid suundumusi Snarky Puppy, Theo Croker, Eve Risseri „Red Desert Orchestra“, Schaerer/Kalima/Meyer, Tobias Preisig, Christian McBride oma uue ansambliga, MonoNeon, Joep Beving ja NoSax NoClar.

Festivalil kuuleb ka maailmamuusikast, džässist ja soulist inspiratsiooni ammutanud isikupärase stiiliga lauljad Ledisi USA-st legendaarsele Nina Simone’le pühendatud kavaga, nii NOËP-i kui ka Jacob Collieriga koostööd teinud MARO Portugalist, Afra Kane Itaaliast ja Dora Morelenbaum Brasiiliast.

Jazzkaare 35. sünnipäevaks lendab Luksemburgist Tallinna nüüdisdžässi ja rokki sulatav klaveritrio Dock In Absolute. Üllatusi on oodata ka Liisi Koiksoni, Raun Juurika ja Martin Petermanni uuelt triolt Boomcat, muusikud annavad kahepoolse kontserdi Eesti juurtega Kanada multiinstrumentalisti ja DJ Erik Laariga.

Põhjamaade noorte heliloojate konkursil esikoha võitnud ja hetkel end Soomes täiendav helilooja-laulja-ansamblijuht Bianca Rantala toob avakontserdil kuulajateni teose „Moral Paradox“ väljendades muusikakeeles tundeid, mida tekitab praegune pöörane maailm.

Festivalil kuuleb esiettekandeid – lisaks avakontserdile „Moral Paradox” ning Janno Trumpi JT Conception uue albumi „How Far Can You Go“ esitluskontserdile kuuleb värske koosseisu Tafenau–Kass–Tammearu debüütkava, Estonian Voicese uue albumi esitlust, duo Maria Faust & Kresten Osgood esimest avalikku kontserti ning Mingo Rajandi uut kava „Werewolves”.

Esmakordselt esinevad Jazzkaarel noored artistid M-Group, Pennar Project ja Reti Niimann bänd. 1990. aastal toimunud esimest Jazzkaart meenutab Bluusiparaad, mis tol korral toimus Linnahalli suurel laval. Sel aastal juhib Fotografiskas paraadi Kaisa Ling Thing külalistega. Seekordsel perekontserdil võtavad lapsed  teekonnale kaasa muusikud Kadri Voorand ja Silver Sepp. 

35. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21.-28. aprillil üle Eesti. Fesitval Jazzkaar toimub inspireerivas Telliskivi Loomelinnakus, festivali kontserdid jõuavad lisaks ka Tartu, Pärnu, Viljandi, ja Türi publikuni.

Allikas: BNS via Buller Meedia | Pilt: Shutterstock